fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Gdynia Waterfront ma zielone światło

materiały
Pozwolenie na budowę czterech budynków ma już Vastint Poland. W kompleksie powstaną biura i mieszkania.

Deweloper dostał pozwolenie na budowę pierwszej części drugiego etapu kompleksu Waterfront w Gdyni. - Zakres prac dotyczy budowy czterech budynków z garażami podziemnymi o łącznej powierzchni całkowitej 44 tys. mkw. - podają przedstawiciele spółki Vastint Poland. - Wzdłuż pierzei ulicy Waszyngtona powstaną dwa biurowce, które dostarczą 14,5 tys. mkw. powierzchni najmu, zaś usytuowane w drugiej linii zabudowy kolejne dwa budynki pomieszczą 126 mieszkań.

Prace budowlane mają się rozpocząć wiosną 2020 roku. Waterfront to wielofunkcyjny kompleks, który powstaje w obrębie ulic Waszyngtona, Hryniewickiego i Jana Pawła II, w bezpośrednim sąsiedztwie Skweru Kościuszki i Sea Towers w Gdyni.

- To ważny projekt w realizacji strategii zagospodarowania nabrzeża i przywracania tego obszaru mieszkańcom miasta - mówi cytowany w komunikacie Roger Anderson, dyrektor zarządzający Vastint Poland.

Projekt pochodzi z pracowni architektonicznej JEMS. - Głównym celem było stworzenie atrakcyjnego miejsca, które będzie otwarte nie tylko dla osób tu pracujących i mieszkających, ale także dla wszystkich mieszkańców miasta oraz odwiedzających je turystów - podkreśla Roger Anderson. - Naszą ambicją jest, aby Waterfront stał się nowym sercem miasta, ulubionym miejscem spotkań, pracy i życia."

Planowana inwestycja jest kontynuacją oddanego do użytku w 2015 roku pierwszego etapu Waterfront, który tworzy zespół dwóch budynków: biurowego i hotelowego przy Nadbrzeżu Prezydenta. Zabudowa zostanie uzupełniona o dodatkowe 80 mkw. powierzchni mieszkalno-biurowo-usługowej.

Na terenie o powierzchni czterech hektarów najpierw powstaną budynki mieszkalne i biura, a w kolejnym etapie budynek biurowy, lokale usługowe, hotel z powierzchnią konferencyjną i obiekty użyteczności publiczno-kulturowej, w tym kino.

- Ważnym elementem koncepcji jest graniczący ze Skwerem Kościuszki ogólnodostępny skwer, wokół którego będzie toczyło się życie publiczne. Całość uzupełni zieleń miejska - opisuje deweloper.

Janusz Tybuszewski z Vastint Poland, podkreśla, że ze względu na skalę planowanej inwestycji, będzie ona podzielona na etapy. - Zaczynamy od zabudowy fragmentu działki od strony ulicy Hryniewickiego, przy zachowaniu przejazdu do hotelu Marriott od strony ulicy Jana Pawła II - zapowiada. - Przed nami kilkumiesięczna procedura wyboru generalnego wykonawcy. Prawdopodobnym terminem rozpoczęcia prac budowlanych jest wiosna przyszłego roku. Realizacja budynków od strony Skweru Kościuszki wystartuje z rocznym opóźnieniem. Teraz pracujemy nad projektem architektonicznym zabudowy tej części kompleksu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA