fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Warsaw Hub: robotnicy już wrócili na budowę

Warsaw Hub to trzy wieże: 86-metrowy hotel i dwa 130-metrowe biurowce
materiały
Stołeczna wieża, na której w piątek pojawił się ogień, jest bezpieczna, co potwierdziła kontrola służb budowlanych - informuje inwestor, Ghelamco Poland.

Wieżowiec C wielofunkcyjnego kompleksu Warsaw Hub przy rondzie Daszyńskiego na stołecznej Woli stanął w płomieniach w piątek późnym wieczorem, kilka godzin po zejściu robotników z placu budowy. Gaszenie pożaru trwało całą noc. Pracowało ponad 120 strażaków. W sobotę rzecznik Ghelamco Poland Radosław Górecki przekazał "Rzeczpospolitej" informację, że ogień nie objął ani budynku, ani elementów konstrukcyjnych, a tylko RCS, czyli opaskę ochronną wokół najwyższych kondygnacji wieżowca.

Przed chwilą komunikat wydał zarząd firmy.

"W poniedziałek na teren budowy kompleksu The Warsaw Hub powrócili pracownicy. Budowa została wstrzymana na weekend w wyniku pożaru, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę. Pożar pojawił się na Budynku C i objął jedynie zewnętrzną osłonę przeciwwiatrową. Kontrola przeprowadzona przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego potwierdziła w protokole, że „konstrukcja budynku nie uległa uszkodzeniu”. W związku z tym prace budowlane na terenie kompleksu The Warsaw Hub zostały wznowione" - czytamy w oświadczeniu inwestora.

Warsaw Hub to trzy wieże: 86-metrowy hotel i dwa 130-metrowe biurowce. Kompleks zaoferuje 113 tys. mkw. wielofunkcyjnej powierzchni. Będą tam m.in. biura, powierzchnie coworkingowe, sale konferencyjne. Do Warsaw Hub wejdą m.in. centrum współpracy korporacji i startupów, klub fitness, Biedronka, drogeria Rossmann, McDonald's. Swoje siedziby znajdą w biurowcu m.in. Getin Noble Bank i globalne centrum usług biznesowych Standard Chartered. Inwestycja ma być gotowa w pierwszym kwartale 2020 roku.

Najniższa z wież swoją docelową wysokość osiągnęła już kilka miesięcy temu. Prace konstrukcyjne nad kolejnym wysokościowcem zakończyły się w maju. Pierwsza z biurowych wież ma już 130 metrów. Kompleks Warsaw Hub jest już wynajęty w 70 proc. Inwestor prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie najmu kolejnych powierzchni. Niewykluczone, że nieruchomość będzie w pełni skomercjalizowana do końca roku.

- The Warsaw Hub będzie mieć wszystko to, co jest potrzebne do funkcjonowania nowoczesnego biznesu, a jednocześnie stanie się otwarty na miasto i jego mieszkańców - mówił na jednej z konferencji Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland. - Wieżowce zostaną połączone bezpośrednio ze stacją metra Rondo Daszyńskiego podziemnym tunelem, którym będzie można przejść wprost do handlowo-usługowego pasażu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA