Nieruchomości: Działki w Warszawie na sprzedaż

Kilkanaście nieruchomości Warszawa chętnie sprzeda inwestorom. Jedną - pod wysokościowiec i centrum biznesowe, większość - pod zabudowę mieszkaniową, ale także apartamentową. Czy znajdą się chętni?

Aktualizacja: 13.03.2017 10:45 Publikacja: 13.03.2017 10:17

Michał Olszewski, zastępca prezydent m.st. Warszawy, na prezentacji oferty Warszawy

Michał Olszewski, zastępca prezydent m.st. Warszawy, na prezentacji oferty Warszawy

Foto: materiały prasowe

Od jutra do 17 marca stolica Polski będzie prezentować swoją ofertę na targach nieruchomości MIPIM 2017 w Cannes. W tym roku na warszawskim stoisku swoje projekty pokaże międzynarodowym inwestorom 10 firm. Będą to: BBI Development, BZ WBK, Grupa CMT (składająca się z cmT, GerPlan i GerProp), Mayland Real Estate, Ghelamco Poland, Golub Gethouse, HB Reavis Poland, Orange Polska, Skanska Property Poland oraz Vastint Poland.

Plater i Jaracza, czyli co  jest w ofercie

Jak podaje stołeczny ratusz, tegoroczna oferta miasta na targach MIPIM zawiera 11 nieruchomości. Działki mają głównie przeznaczenie na zabudowę mieszkaniową, w tym mieszkaniową z usługami oraz z garażami podziemnymi. Ale są wśród nich także perełki.

Na przykład na terenie przy ul. Emilii Plater 29, 31 planowana jest budowa wysokościowego Centrum Biurowo-Usługowego „Porta Varsovia" z garażem podziemnym. Z kolei działki na Mokotowie, na Woli oraz przy ul. Grochowskiej na Pradze Południe przeznaczone są na tzw. usługi ponadlokalne i lokalne.

- Obok samej obecności i prezentacji oferty miasta, mamy również bogaty materiał merytoryczny w postaci raportów, publikacji i projektów. Materiały te obrazują zmiany, jakie zaszły w ciągu ostatniego 10-lecia, a przede wszystkim pokazują jak silny jest dziś polski rynek - mówi Michał Olszewski, zastępca prezydent m.st. Warszawy.

Stoisko wystawiennicze miasta w Cannes zajmuje 105 mkw. wewnątrz oraz 33 mkw. tarasu. - Po raz pierwszy mamy tak bogatą i merytorycznie zasobną ofertę. Po raz pierwszy również towarzyszą nam start-upy. Dodatkowym atutem jest fakt, że wszystkie polskie miasta będą w jednym miejscu, dzięki czemu będziemy mogli się wspierać, aby jak najlepiej zaprezentować Polskę na targach. Działając razem, jesteśmy silniejsi i bardziej widoczni - podkreśla Grzegorz Wolff, zastępca dyrektora Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu m.st. Warszawy.

Skarpety czekolada i okno na Wschód

Miasto zapowiedziało, że w Cannes będzie wspierało młodych warszawskich przedsiębiorców, dlatego na stoisku pojawią się gadżety stworzone przez lokalnych przedsiębiorców. Tym razem będą to: skarpetki marki Wars Sawa Design, notesy magnetyczny stworzone przez Hellowawa, eleganckie i wykwintne czekoladki z Warszawskiej Manufaktury Czekolady, miód zbierany przez warszawskie pszczoły firmowany przez Pszczelarium, odstresowująca kolorowanka „Pokoloruj Warszawę" stworzona przez Skarpę Warszawską oraz koszulki marki Tcity.

W tym roku na warszawskim stoisku pojawi się startup BuyMoveRent. - Celem tego przedsięwzięcia jest  promocja potencjału gospodarczego stolicy oraz zbudowanie zintegrowanej platformy zapewniającej kompleksową promocję i wsparcie sprzedaży polskich inwestycji deweloperskich na rynkach wschodnich, w szczególności na Ukrainie, Białorusi, w Rosji i Kazachstanie oraz krajach bałtyckich - zapowiadają organizatorzy.

Na stoisku dostępne będą również gry Wiedźmin, przygotowane w specjalnym wydaniu warszawskim.

Prezydent opowie, czyli „Mayors Think tank"

Hasło, jakie przyświeca udziałowi Warszawy w targach, to „Grow with Warsaw", czyli rozwijaj się i rozrastaj z Warszawą.

- Targi dają cenną możliwość zaprezentowania potencjału rozwojowego miasta jako organizmu. W Warszawie inwestują bardzo silne marki, które podnoszą jej wiarygodność jako miejsca do inwestycji i właśnie te silne brandy będą nam towarzyszyć w Cannes - powiedział Michał Olszewski, zastępca prezydent m.st. Warszawy

Miasto zapewnia, że targi MIPIM co roku gromadzą wpływowych decydentów na międzynarodowym rynku nieruchomości, dlatego i Warszawy nie może tam zabraknąć. Powierzchnia wystawowa MIPIM wynosi 19,4 tys. mkw. W tym roku swój udział w targach zapowiedziało 23 tys. uczestników z 90 krajów, w tym ponad 5,3 tys. inwestorów. Podczas czterech dni zaprezentuje się ponad 2,6 tys. wystawców i odbędzie się ponad 100 konferencji.

Temat przewodni tegorocznej edycji MIPIM to „New deal for Real Estate", poświęcony wyzwaniom geopolitycznym, gospodarczym i społecznym, jakie stoją przed branżą nieruchomości w najbliższych latach.

Poza indywidualnymi spotkaniami przedstawicieli miasta z przedstawicielami potencjalnych inwestorów, zaplanowane są też inne wydarzenia. Będzie to m.in. spotkanie prezydentów miast „Mayors Think tank" oraz prezentacja raportu dla przyszłych inwestorów „Poland your place to invest", który powstał z inicjatywy stołecznego ratusza we współpracy z ośmioma polskimi miastami, przy wsparciu agencji rynku nieruchomości.

Co jest do wzięcia w Warszawie?

Mokotów: ul. Bukowińska (1634 mkw.), ul. Domaniewska (2366 mkw.)

Śródmieście: ul. Emilii Plater 29 i 31 (11163 mkw.), ul. Jaracza 5 (864 mkw.)

Wola ul. Prymasa Tysiącleci: (4179 mkw.)

Praga-Północ: ul. Radzymińska (6026 mkw.), ul. Stalowa 55/57 (1955 mkw.)

Bielany: ul. Marymoncka 8 (1675 mkw.)

Praga-Południe: ul. Igańska róg Karczewskiej (1241 mkw.), ul. Grochowska 23/31 (3865 mkw.)

Bemowo: ul. Lazurowa (6656 mkw.)

Od jutra do 17 marca stolica Polski będzie prezentować swoją ofertę na targach nieruchomości MIPIM 2017 w Cannes. W tym roku na warszawskim stoisku swoje projekty pokaże międzynarodowym inwestorom 10 firm. Będą to: BBI Development, BZ WBK, Grupa CMT (składająca się z cmT, GerPlan i GerProp), Mayland Real Estate, Ghelamco Poland, Golub Gethouse, HB Reavis Poland, Orange Polska, Skanska Property Poland oraz Vastint Poland.

Plater i Jaracza, czyli co  jest w ofercie

Pozostało 90% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Nieruchomości
Rząd przyjął program tanich kredytów. Klienci już rezerwują odpowiednie mieszkania
Nieruchomości
Wielki recykling budynków nabiera tempa. Troska o środowisko czy o portfel?
Nieruchomości
Opada gorączka, ale nie chęci
Nieruchomości
Klienci czekają w blokach startowych
Nieruchomości
Kredyty mieszkaniowe: światełko w tunelu