Komercyjne

Żabka bierze prawie 25 tys. metrów w MLP Gliwice

materiały prasowe
Gotowy obiekt magazynowy w parku logistycznym firmie Żabka Polska przekazuje MLP Group.

Żabka Polska, właściciel sieci sklepów Żabka oraz Freshmarket, wprowadziła się do obiektu o powierzchni 24,7 tys. mkw., z czego 23,8 tys. mkw. przeznaczono na cele magazynowe (ok. 4 tys. mkw. zajmą chłodnie i mroźnie). Pozostała powierzchnia jest przeznaczona na potrzeby socjalno - biurowe.

- Właściciel sieci sklepów typu convenience jest naszym pierwszym dużym najemcą, który wprowadził się do MLP Gliwice - mówi Piotr Krawczyk ze spółki MLP Group. - Kolejne kontrakty już realizujemy. Jesteśmy przekonani, że atrakcyjna lokalizacja przyciągnie kolejne podmioty, które chcą inwestować w tym regionie.

MLP Gliwice znajduje się w Szałszy w gminie Zbrosławice, 6 km na północ od centrum Gliwic. Obiekt powstał przy węźle Zabrze Zachód, łączącym autostradę A1 (Trójmiasto-Łódź-granica z Czechami) z drogą krajową nr 78 (Gliwice-Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach).Docelowo na terenie parku powstaną trzy budynki klasy A o łącznej powierzchni 65 tys. mkw.

MLP Group to deweloper powierzchni magazynowo-produkcyjnych. Grupa działa na rynku jako deweloper, konsultant i zarządca nieruchomości. Grupa prowadzi w Polsce osiem operacyjnych parków logistycznych: MLP Pruszków I, MLP Pruszków II, MLP Poznań, MLP Lublin, MLP Teresin, MLP Wrocław, MLP Czeladź oraz MLP Gliwice.

Na podstawie umowy deweloperskiej Grupa jest odpowiedzialna także za komercjalizację parku logistycznego MLP Bieruń, który został sprzedany w 2015 roku. Posiada działki i umowy rezerwacyjne na zakup nowych gruntów pod planowane parki logistyczne.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL