fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

#RZECZoBIZNESIE: Tomasz Tomasiak: Każde polskie miasto ma już swoją galerię handlową

tv.rp.pl
Rynek nieruchomości komercyjnych ma się dobrze w Polsce - mówiTomasz Tomasiak, dyrektor Departamentu Finansowania Strukturyzowanego, Bank Millennium, gość programu Marcina Piaseckiego.

Gość przyznał, że rynek nieruchomości komercyjnych ma się dobrze w Polsce. - Rozwija się stabilnie od kilku lat. Ten rok, podobnie jak zeszły, będzie rekordowy - ocenił Tomasiak.

Przypomniał, że w zeszłym roku udało się przeprowadzić transakcje na łączną kwotę 4,5 mld euro, co stanowi 19 mld zł. - Jest to prawie połowa budżetu MON, którą wydajemy na armię i zbrojenia – porównał.

Wyróżniamy 3 segmenty rynku nieruchomości. - Rynek biurowy rozwija się dynamicznie szczególnie w centrach dużych miast. Rynek powierzchni handlowych również się rozwija, ale już w mniejszym stopniu. Jest też rynek powierzchni magazynowych – wyliczył gość.

Przyznał, że wszystkie rynki są perspektywiczne. - Rynek powierzchni handlowych wydaje się być nasycony. Każde polskie miasto ma już swoją galerię. Aczkolwiek miasta się rozrastają i tam będzie miejsce dla nowych galerii – prognozował.

Zaznaczył, że rozwój gospodarczy Polski sprzyja biurom. - Stajemy się zapleczem Europy jeśli chodzi o centra serwisowe. Nadal jest miejsce na tego typu nieruchomości – ocenił Tomasiak.

Podkreślił, że rynek powierzchni magazynowych wydaje się być najbardziej perspektywiczny. - Powstaje ok. 1,5 mln mkw powierzchni rocznie. Niebawem będzie już 13 mln mkw powierzchni magazynowej w Polsce. Ten sektor jest napędzany rozwojem gospodarczym naszego kraju jak również handlem internetowym – tłumaczył.

- Tych powierzchni jeszcze brakuje w naszym kraju. Finansujemy wszystkie tego typu nieruchomości – dodał.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA