fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Echo Polska Properties kupuje w Kłodzku, Zamościu i Włocławku

Centrum Handlowe Wzorcownia we Włocławku
materiały prasowe
REIT kupił trzy obiekty handlowe w Polsce za 142 mln euro.

Notowane na giełdzie w Johannesburgu Echo Polska Properties kupiło od funduszy zarządzanych przez Blackstone trzy obiekty handlowe - Twierdza w Kłodzku, Twierdza w Zamościu i Wzorcownia we Włocławku. Łączna powierzchnia tych centrów to 73 tys. mkw.

Wartość inwestycji wyniosła prawie 142 mln euro.

- Cieszymy się z powiększenia naszego portfela aktywów o trzy kolejne centra handlowe dominujące i bezkonkurencyjne w swoich regionach. Transakcja jest spójna z naszą strategią inwestowania w dominujące centra regionalne w miastach, w których jeszcze nie jesteśmy obecni – mówi cytowany w komunikacie Hadley Dean, prezes EPP. – Dzięki wykorzystaniu potencjału handlowego polskich miast, chcemy stworzyć trwały i największy portfel nieruchomości handlowych i tym samym zwiększyć skalę i zakres naszej działalności – dodaje.

EPP w portfelu ma 9 projektów biurowych, 15 handlowych i dwie działki budowlane o łącznej powierzchni 627 tys. mkw. Głównym udziałowcem jest południowoafrykański fundusz Redefine. Fundamentem portfolio są obiekty kupione od giełdowego Echo Investment (aktualnie jest akcjonariuszem mniejszościowym EPP).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA