fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Szułdrzyński: Bez programu też można mieć wyborców

Fotorzepa/Michał Kolanko
Dotychczas obserwatorzy byli skazani w tej sprawie na własną intuicję. Dopiero sondaż przeprowadzony dla „Rzeczpospolitej" przez IBRiS przynosi twarde dane umożliwiające odpowiedź na pytanie, komu zagraża Robert Biedroń. A brzmi ona: wszystkim.

Najbardziej uodpornieni na ofertę polityczną byłego prezydenta Słupska są oczywiście wyborcy Prawa i Sprawiedliwości. Debiut Wiosny obniża poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego o mniej niż jeden punkt procentowy. Na pozór PiS może spać spokojnie, ale niepokoić go powinno to, że aż 4 z 16 proc. wyborców, którzy deklarują chęć głosowania na Wiosnę, to wyborcy wcześniej niezdecydowani albo tacy, którzy nie identyfikowali się z żadną z istniejących dotąd partii. Jeśli w dodatku zajrzymy do statystyk aktywności w internecie, to zobaczymy, że Biedroń przyciąga sporo ludzi młodych, którzy jeszcze nie głosowali. Może więc istotnie w naszej polityce namieszać.

Widać to już teraz po kłopotach, jakie z Wiosną mają partie opozycyjne. Biedroń zjada Platformie aż pięć punktów procentowych. Ale dalej robi się jeszcze ciekawiej: okazuje się bowiem, że Wiosna jest również sporym niebezpieczeństwem dla PSL, SLD oraz Kukiza, prowadzi także do eliminacji N...

REKLAMA
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA