fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Intercity porozumiało się z Pesą: teraz pociągi, później pieniądze

Pociągi typu Dart miały być „polską odpowiedzią na włoskie pendolino”
Fotorzepa, Roman Bosiacki Roman Bosiacki
Pesa ma dostarczyć wszystkie darty jeszcze przed końcem roku. Testy pociągów będą później. Dopiero po ich ukończeniu producent dostanie zapłatę.

PKP Intercity porozumiało się z bydgoską Pesą w sprawie dostaw 20 pociągów typu Dart. Wszystkie zostaną dostarczone przewoźnikowi wraz z dokumentacją jeszcze przed końcem grudnia. Kolej na razie za nie zapłaci, dopóki nie przeprowadzi szczegółowych testów. Dopiero kiedy składy będą pozytywnie przez nie przechodzić, Pesa zacznie sukcesywnie otrzymywać pieniądze.

– Osiągnęliśmy porozumienie, które zabezpiecza interesy pasażerów oraz spółki. Nie tylko gwarantuje nam dotychczasowe prawa płynące z umowy, ale zyskujemy dodatkowe zabezpieczenia – powiedział prezes Intercity Jacek Leonkiewicz.

Uratują dotację?

Podczas czwartkowego spotkania z dziennikarzami prezes Pesy Tomasz Zaboklicki zadeklarował, że firma będzie przekazywać kolejne składy w najbliższych dniach. – Na ostatnim etapie montażu jest ostatnie osiem pociągów – poinformował. Wszystkie mają być gotowe tuż po świętach.

Darty miały wjechać na tory w połowie grudnia. Producent ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA