fbTrack

Kolarstwo

CCC będzie nowym sponsorem zawodowej grupy kolarskiej

materiały promocyjne
Firma CCC będzie nowym sponsorem zawodowej grupy powstałej na bazie BMC Racing Team startującej w World Tour.

Decyzję ogłosili w poniedziałek w dniu przerwy w Tour de France właściciel polskiej firmy Dariusz Miłek oraz dyrektor sportowy BMC Jim Olchowicz.

Nowa grupa będzie startować od 2019 roku w cyklu World Tour. Pozostanie w niej obecny lider Tour de France i mistrz olimpijski z Rio Greg Van Avermaet. Belg podpisał trzyletni kontrakt.

Do tej pory CCC sponsorowało grupę startującą w drugiej kolarskiej lidze. Od zawsze ambicją właściciela firmy było przedarcie się do elity. – Pojawiła się okazja, by dołączyć do World Tour i nawiązać współpracę z dobrze zorganizowanym i szanowanym zespołem BMC. Jestem tym podekscytowany – powiedział w Annecy Dariusz Miłek.

Rozmowy trwały od miesięcy. Menedżer amerykańskiej grupy szukał sponsora w związku z wycofaniem się z końcem roku marki BMC. Grupa wystartuje w World Tour pod nazwą CCC. Z czasem ma dołączyć do niej jeszcze jeden sponsor. Jednym z jej dyrektorów pozostanie Piotr Wadecki.

CCC będzie pierwszą polską grupą zawodową w World Tour. To największa inwestycja prywatnej polskiej firmy w sport zawodowy. W ubiegłym roku budżet BMC wynosił 30 milionów dolarów.

Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL