fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kolarstwo

Tour de France 2020: Impreza izolowana?

AFP
Organizatorzy tegorocznego Tour de France jeszcze nie dają odpowiedzi, czy lub kiedy wyścig się odbędzie, ale minister sportu Francji Roxana Maracineanu widzi szansę ścigania kolarzy jesienią, bez publiczności.

Głos zabrała jednak Roxana Maracineanu, która stwierdziła, że Wielka Pętla może się odbyć nieco później, w terminach zwolnionych przez igrzyska olimpijskie lub inne znaczące wydarzenia światowego sportu w sierpniu lub nawet we wrześniu. Pani minister widzi Le Tour jako imprezę izolowaną: bez publiczności na starcie i mecie, także bez widzów na poboczach.

– Finansowanie Touru nie zależy od sprzedaży biletów, tylko od sprzedaży praw transmisji. W obecnym okresie odosobnienia wszyscy są świadomi i odpowiedzialni. Wszyscy rozumieją korzyści płynące z pozostania w domu i wolą program telewizyjny, niż oglądanie kolarzy na żywo – podkreśliła minister Maracineanu.

Wiadomo, że organizatorzy na razie nie rozważali opcji przeprowadzenia wyścigu za zamkniętymi drzwiami, co najwyżej byli skłonni usunąć flotę reklamową towarzyszącą etapom. Ekipy kolarskie w większości zaakceptowałyby odwołanie wyścigu, jeśli pandemia nie zostałaby wkrótce opanowana, ale chęć startu także deklaruje wielu zainteresowanych, nawet jeśli treningi kolarzy są dziś niezbyt adekwatne wobec wyzwań trzytygodniowego ścigania w Tour de France.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA