25-letni Geoghegan Hart dostał na starcie rolę przybocznego rodaka Gerainta Thomasa, ale ten doznał kontuzji i wycofał się z rywalizacji po trzecim etapie. 24-letni Hindley pracował na rzecz Holendra Wilco Keldermana, aż jego lider osłabł podczas najważniejszych alpejskich etapów.

Obaj zawodnicy przed kończącą Giro jazdą indywidualną mieli identyczny czas, choć przez trzy tygodnie pokonali ponad 3 tysiące kilometrów. Po ulicach Mediolanu szybciej jechał Brytyjczyk, do którego dzień wcześniej dopingujący list napisał wielokrotny medalista olimpijski i zwycięzca Tour de France Bradley Wiggins.

Najlepszy w pojedynku z zegarem był Filippo Ganna (Ineos). Włoch wygrał czwarty etap w tegorocznym wyścigu - tyle samo triumfów ma francuski sprinter Arnaud Demare (FDJ), który zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji punktowej.

Dziewiąty w niedzielę był mistrz Polski w jeździe indywidualnej na czas Kamil Gradek (CCC). Dla 30-latka to jeden z najbardziej wartościowych wyników w karierze. Rafał Majka (Bora), który zmagał się z problemami zdrowotnymi, ukończył Giro na dwunastej pozycji. To rozczarowanie, bo celem była czołowa „piątka”.