fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kolarstwo

Tour de France. Kolejna próba Michała Kwiatkowskiego

Soren Kragh Andersen
AFP
Soren Kragh Andersen (Team Sunweb) ograł sprinterów oraz specjalistów od wyścigów klasycznych i odniósł drugie etapowe zwycięstwo w tegorocznym Tour de France. Ucieczka tym razem nie udała się Kwiatkowskiemu.

Polak z grupy Ineos Grenadiers próbował oderwać się od peletonu 30 km przed metą, ale jego akcja spaliła na panewce. Sukces przyniosła dopiero kolejna akcja, w którą zaangażowało się dwunastu kolarzy. Organizatorzy Wielkiej Pętli na piątkowym etapie zafundowali zawodnikom trasę usianą niskimi wzniesieniami, więc do ataku przystąpili specjaliści od wyścigów jednodniowych oraz silni sprinterzy.

Skład ucieczki zapowiadał intensywną walkę, ale rywali szybko ograł Kragh Andersen. Duńczyk oderwał się do grupy na zjeździe, 10 km przed „kreską”, i nikt nie poszedł jego śladem. 26-latek minął metę pierwszy, powtarzając sukces z piętnastego etapu.

Faworyci wyścigu odpoczywali. Ich czeka jeszcze jedno wyzwanie - sobotnia jazda indywidualna na czas z podjazdem na Płaskowyż Pięknych Panien. Wszystko wskazuje na to, że nie przyniesie ona rewolucji w klasyfikacji generalnej, bo liderzy - Słoweńcy Primoż Roglić i Tadej Pogacar - należą w tej specjalności do światowej czołówki. Na wysokie miejsce stać także Kwiatkowskiego, który dwa lata temu był w „czasówce” piąty i drugi.

Tour de France

19. etap:
1. S. Kragh Andersen 3:36:33
2. L. Mezgec + 0:53
3. J. Stuyven + 0:53

Klasyfikacja generalna:
1. P. Roglić 83:29:41
2. T. Pogacar + 0:57
3. M. A. Lopez + 1:26

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA