fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kolarstwo

Jan Ullrich aresztowany za napaść na prostytutkę

AFP
Były zwycięzca Tour de France, niemiecki kolarz Jan Ullrich, został aresztowany w piątek za rzekomą napaść na prostytutkę we Frankfurcie - poinformowała policja.

- Jest w areszcie policyjnym - powiedział rzecznik policji w rozmowie z dziennikarzem AFP, dodając, że Niemiec "znajdował się pod wpływem alkoholu i narkotyków".

Sześć dni temu Ullrich został zatrzymany na hiszpańskich Balearach za rzekomo wtargnięcie do domu sąsiada i grożenie mu.

Dowiedz się więcej: Jan Ullrich zatrzymany na Majorce. Groził sąsiadowi

44-latek został zatrzymany w piątek po południu za "wtargnięcie i groźby" na terenie należącym do sąsiada byłego kolarza, w Palma de Majorka. Sąsiadem okazał się niemiecki aktor i reżyser filmowy Til Schweiger.

Były kolarz jest jedynym Niemcem w historii, który wygrał wyścig Tour de France, w 1997 roku. Trzy lata później zdobył olimpijskie złoto na igrzyskach w Sydney.

Jednak później był uwikłany w aferę dopingową i w 2006 roku został wykluczony z Tour de France, w związku z powiązaniami ze skandalem zwanym "Operacja Puerto", w którym chodziło m.in. o przeprowadzanie transfuzji krwi, które miały poprawić wydolność u najlepszych kolarzy.

Przeczytaj też: Sportowiec to dziś bohater podejrzany z definicji

W czerwcu 2013 roku Ullrich przyznał się do stosowania dopingu krwi.

Źródło: rp.pl/ AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA