fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kolarstwo

Jan Ullrich zatrzymany na Majorce. Groził sąsiadowi

AFP
Jan Ullrich, jedyny niemiecki kolarz, który wygrał Tour de France, został zatrzymany na hiszpańskich Balearach za rzekome wtargnięcie do domu swojego sąsiada i grożenie mu - informuje agencja AFP, powołując się na policję.

44-latek został zatrzymany w piątek po południu za "wtargnięcie i groźby" na terenie należącym do sąsiada byłego kolarza, w Palma de Majorka - powiedziała AFP rzeczniczka miejscowej policji.

Hiszpańskie media podały, że sąsiadem Ullricha jest niemiecki aktor i reżyser filmowy Til Schweiger, ale rzeczniczka nie potwierdziła tych informacji. Nie podała także dalszych szczegółów, dotyczących zajścia.

Ullrich ma jest w sobotę zostać przesłuchany przez sędziego.

Były kolarz jest jedynym Niemcem w historii, który wygrał wyścig Tour de France, w 1997 roku. Trzy lata później zdobył olimpijskie złoto na igrzyskach w Sydney.

Jednak później był uwikłany w aferę dopingową i w 2006 roku został wykluczony z Tour de France, w związku z powiązaniami ze skandalem zwanym "Operacja Puerto", w którym chodziło m.in. o przeprowadzania transfuzji krwi, poprawiających wydolność u najlepszych kolarzy.

Przeczytaj też: Sportowiec to dziś bohater podejrzany z definicji

W czerwcu 2013 roku Ullrich przyznał się do stosowania dopingu krwi.

Źródło: rp.pl/ AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA