fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koalicja Obywatelska

Jarosław Wałęsa: Ojciec ogólnie mówił słusznie, ale jest czas i miejsce na pewne słowa

European Union - Source : EP/ Aurore BELOT
- Nie demonizowałbym przemówienia mojego ojca, bo ogólnie mówił słusznie. Ale jest czas i miejsce na pewne słowa. To nie był dobry moment, by określać pewne rzeczy w taki sposób. To był błąd ojca - powiedział Onetowi były europoseł PO Jarosław Wałęsa, komentując niedzielne wystąpienie swojego ojca na konwencji Koalicji Obywatelskiej.

- W środku stanu wojennego atakują nas ze wszystkich stron, a on, kozak, zakłada Solidarność Walczącą. Co to było? Zdrada, proszę panów! Zdrajca! Taka jest prawda - mówił Lech Wałęsa o zmarłym w poniedziałek Kornelu Morawieckim, na konwencji Koalicji Obywatelskiej w Warszawie.

Dowiedz się więcej: Wałęsa: Kornel Morawiecki - zdrajca. Taka jest prawda

Kornel Morawiecki zmarł w poniedziałek. W sobotę został pochowany na Powązkach.

- Rozmawialiśmy przed konwencją i prosiłem ojca, by koncentrował się na pozytywach. Tak się nie stało. Każdy ma jednak prawo do swojej oceny i analizy. Także i mój ojciec - skomentował w rozmowie z Onetem Jarosław Wałęsa.

Czy Jarosław Wałęsa ma żal, że ojciec go nie posłuchał? - Nie. Nie jestem obrażony. Dziwi mnie, że po tylu latach działalności publicznej mojego ojca, są ludzie, którzy myślą, że można kontrolować Lecha Wałęsę. Że można powiedzieć mu, co ma mówić, jak i gdzie się ustawić - zwrócił uwagę syn byłego prezydenta.

Były europoseł apelował przy tym by nie traktować przemówienia Lecha Wałęsy „wyrywkowo”. - On poruszył wiele ważnych kwestii. Sugerował opozycji, a w szczególności PO, by nie dawała wpuszczać się w kanał PiS-owi. To PiS kreuje niby ważne tematy, a my dajemy się podpuścić. Powinniśmy dyskutować o ważnych rzeczach, o edukacji, służbie zdrowia, inflacji czy nadchodzącym kryzysie gospodarczym - podkreślił.

Słowa o Kornelu Morawieckim Jarosław Wałęsa uznał jednak za błąd. -  Jest czas i miejsce na pewne słowa. To nie był dobry moment, by określać pewne rzeczy w taki sposób. To był błąd ojca - przyznał.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA