fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koalicja Obywatelska

Klaudia Jachira: Dzięki takim jak ja, Kaczyński przegra

YouTube/Klaudia Jachira
– Uważam, że nigdy w swoich filmikach nie przekroczyłam granicy, którą bardzo często przekracza obecna władza. Co więcej, uważam że jest mocno gombrowiczowskie to, co robię. Myślę, że Gombrowicz też byłby hejtowany tak samo, jak ja jestem teraz - uważa kandydatka Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu Klaudia Jachira.

Kandydatka Koalicji Obywatelskiej została zapytana o to, kto zaproponował jej start w wyborach do Sejmu. - W pewnym momencie poczułam, że to, co robię od czterech lat w Internecie, to jest bardzo dobry moment, by sprawdzić się także już w takiej czystej polityce - powiedziała w rozmowie z Radiem Zet Klaudia Jachira.

- Zaczęłam rozmawiać ze środowiskami opozycyjnymi, czy doradzaliby mi start w wyborach. Zaczęłam od osób z Zielonych. Potem się okazało, że bardzo się wspieramy z Zielonymi, ale że możemy sobie nawzajem pomóc, Koalicja i ja, i stąd była decyzja, żebym weszła na listy Koalicji Obywatelskiej jako niezależna kandydatka. Nie wstąpiłam do partii - dodała.

Satyryczka wzięła udział w młodzieżowym Strajku Klimatycznym, który odbył się w piątek. Zamieściła w sieci zdjęcie na tle pomnika Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego, na którym widnieje napis "Bóg, Honor, Ojczyzna". Stoi na tle trzymanego przez dwie dziewczyny transparentu o treści "Bób, hummus, włoszczyzna, vege".

Przeprosiła za swoje zachowanie, ale cześć polityków opozycji stwierdziła, że kandydatka powinna zrezygnować ze startu w wyborach parlamentarnych. Takiego zdania jest m.in. Katarzyna Lubnauer. 

– Każdy może mieć swoje zdanie. Jestem osobą bardzo wyrazistą i mnie się albo lubi albo nie lubi. Szanuję to. Ma prawo tak mówić, natomiast absolutnie nie rezygnuję. Wręcz przeciwnie, moja kampania się rozkręca - odpowiedziała.

Źródło: Radio Zet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA