fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katastrofy

Awaryjne lądowanie Boeinga 737 w oceanie u wybrzeży Hawajów

Aero Icarus [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Flickr
Samolot transportowy Boeing 737 wylądował awaryjnie na Oceanie Spokojnym u wybrzeży Hawajów. Obie osoby na pokładzie zostały uratowane. Wcześniej załoga informowała o awarii silnika.

Piloci samolotu Boeing 737 zgłosili problemy z silnikiem i próbowali wrócić do Honolulu, ale ostatecznie zostali zmuszeni do awaryjnego lądowania w wodzie około 2:30 rano miejscowego czasu - podała Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) w wydanym oświadczeniu. . Maszyna wystartowała z międzynarodowego lotniska w Honolulu około 12 minut wcześniej.

W komunikacie poinformowano, że Straż Przybrzeżna USA uratowała obu członków załogi. Nie jest znany ich stan. Wiadomo jedynie, że jeden z nich został przetransportowany samolotem do Queen's Medical Center, a drugi dotarł na ląd z ratownikami.

Według stanowego Departamentu Transportu, katastrofa miała miejsce około 3 kilometrów od lotniska Kalaeloa, znajdującego się na zachód od Honolulu. Samolot prawdopodobnie wykonywał lot dla firmy Transair, która świadczy usługi cargo między wyspami na terenie stanu Hawaje. Maszyna miała lecieć na lotnisko Kahului na pobliskiej wyspie Maui.

Amerykańska Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) wie o incydencie i zbiera informacje na jego temat - przekazał jej rzecznik Chris O’Neil.

To drugi w tym roku poważny incydent z udziałem samolotu Boeing 737. W styczniu samolot linii Sriwijaya Air rozbił się u wybrzeży Indonezji. W katastrofie zginęły wszystkie osoby, znajdujące się

Samolot ten jest starszym modelem 737. Najnowsza wersja, 737 MAX, wróciła na niebo pod koniec ubiegłego roku, po 20-miesięcznym uziemieniu, spowodowanym dwoma katastrofami.

Źródło: rp.pl/ AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA