fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katastrofy

Rosja: Katastrofa FlyDubai w Rostowie. Podano przyczynę

Biuro prasowe gubernatora obwodu rostowskiego/CC 4.0
19 marca 2016 r. pasażerski Boeing 737-800 linii lotniczych FlyDubai ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich rozbił się w pobliżu pasa startowego na lotnisku w rosyjskim Rostowie. Zakończyło się dochodzenie w tej sprawie.

Międzynarodowa Agencja Lotnictwa Cywilnego stwierdziła, że głównym powodem katastrofy były błędy pilotów.

Członkowie komisji, że zdarzenie z 19 marca 2016 roku było konsekwencją wielu czynników, takich jak turbulencje, stres, problemy psychologiczne doświadczane przez kapitana samolotu oraz brak koordynacji i niewystarczające umiejętności członków załogi.

"Załoga spędziła sześć godzin w powietrzu, w tym dwie godziny w napiętej sytuacji, która wymagała podjęcia wyjątkowych decyzji. Wypadek miał miejsce w najbardziej niekorzystnym momencie z punktu widzenia biorytmu, gdy zdolność ludzkiego ciała do pracy jest najniższa, a ryzyko popełnienia błędu wzrasta" - stwierdziła agencja.

19 marca 2016 r. pasażerski Boeing 737-800 linii lotniczych FlyDubai ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich rozbił się w pobliżu pasa startowego na lotnisku w Rostowie. Maszyna rozpadła się na kawałki. W katastrofie zginęły wszystkie 62 osoby znajdujące się na pokładzie - 55 pasażerów (w tym 44 Rosjan) i siedmiu członków załogi. Piloci próbowali wylądować przy złej widoczności i porywistym wietrze.

Źródło: TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA