fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katastrofy

Kard. Dziwisz: Ta płonąca katedra to symbol płonącej Europy

Fotorzepa/ Piotr Guzik
"Stolica Apostolska z szokiem i smutkiem przyjęła wiadomość o strasznym pożarze, który zniszczył katedrę Notre Dame, symbol chrześcijaństwa we Francji i na świecie" - oświadczyło biuro prasowe Watykanu.

"Wyrażamy naszą bliskość z francuskimi katolikami i mieszkańcami Paryża. Zapewniamy o naszej modlitwie za strażaków i wszystkich tych, którzy robią wszystko, co możliwe, aby poradzić sobie z tą dramatyczną sytuacją" - napisał w krótkim oświadczeniu Alessandro Gisotti, tymczasowy szef biura prasowego Watykanu.

Specjalne oświadczenie po pożarze katedry wystosował kardynał Stanisław Dziwisz. "Ta płonąca katedra to symbol płonącej Europy" - napisał.

"Polska była zawsze bliska Francji, a Francja Polsce, tym bardziej dziś przeżywamy tę tragedię. Łączymy się z całym narodem francuskim, wyrażając naszą bliskość i współczucie. Łączę się również osobiście z arcybiskupem Paryża, wyrażając nasz ból i wspominając wszystkich jego poprzedników" - stwierdził kardynał w oświadczeniu, opublikowanym na stronie archidiecezji krakowskiej.

"Cóż nam zostaje? Wielka modlitwa, wyrazy współczucia, a potem wsparcie, aby ta katedra, symbol chrześcijaństwa, została odnowiona. Ta płonąca katedra to symbol płonącej Europy. Oby ten ogień przyczynił się do odnowy Europy i chrześcijaństwa w Europie" - dodał kard. Dziwisz.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA