fbTrack

Katastrofa smoleńska

MSWiA uczci pamięć Władysława Stasiaka

Władysław Stasiak (1966-2010)
Prezydent RP
Sala konferencyjna w resorcie otrzyma dziś imię byłego ministra spraw wewnętrznych Władysława Stasiak, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

W sali zostanie też odsłonięta pamiątkowa tablica poświęcona pamięci Stasiaka.

Uroczystości w budynku MSWiA rozpoczną się o godz. 10. Odsłonięcia tablicy dokona minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak oraz Barbara Stasiak, wdowa po ministrze. W uroczystościach wezmą też udział m.in. Jarosław Kaczyński prezes PiS, a także ministrowie z Kancelarii Prezydenta i Kancelarii Premiera.

Władysław Stasiak obchodziłby 15 marca swoje 50. urodziny. Urodził się 15 marca 1966 roku we Wrocławiu. Był ministrem spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. To on był inicjatorem programu „Razem Bezpieczniej" na lata 2007-2015. W ubiegłym tygodniu rząd podjął uchwałę w sprawie jego kontynuacji pod nazwą „Program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej" im. Władysława Stasiaka".

Stasiak pełnił również funkcję szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. 27 lipca 2009 roku został powołany na stanowisko szefa Kancelarii Prezydenta RP. Wcześniej był wieloletnim pracownikiem NIK, a później wiceprezydentem Warszawy za czasów gdy stolicą rządził Lech Kaczyński. Zginął w katastrofie smoleńskiej w wieku 44 lat.

Stasiak jest już patronem m.in. jednej z sal w Krajowej Szkole Administracji Publicznej, którą ukończył w pierwszym roczniku, a przy wejściu do Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego, którego był absolwentem, od ponad pięciu lat wisi pamiątkowa tablica.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL