fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kajakarstwo

Kajetan Broniewski dyrektorem sportowym Polskiego Związku Kajakowego

Wikimedia Commons/Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Generic license.
Kajetana Broniewskiego nie tylko nie trzeba przedstawiać fanom sportu. Zapadł w pamięć jako brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Barcelonie. Ten trzykrotny olimpijczyk, który startował w „jedynce” zastąpi na stanowisku dyrektora sportowego związku Jana Andziaka.

Broniewski jest trenerem wioślarstwa i pływania, nauczycielem wf, brązowym medalistą olimpijskim (1992) i mistrzostw świata (1991), zdobywcą Pucharu Świata (1991), olimpijczykiem z Seulu (1988), Barcelony (1992) i Atlanty (1996). Ma imponujące CV.

„Kajtek” był szefem szkolenia w Warszawskim Towarzystwie Wioślarskim, dyrektorem biura i sekretarzem generalnym Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich, komentował wioślarstwo i kajakarstwo podczas igrzysk w Atenach w 2004 roku, pełnił też funkcję Dyrektora Generalnego Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Szefa Misji Olimpijskiej w Pekinie (2008). Pracował jako Sekretarz Generalny w Polskim Związku Judo i Polskim Związku Kolarskim oraz był urzędnikiem w Ministerstwie Sportu i Turystyki na stanowisku głównego specjalisty. Pracował w Kancelarii Prezydenta RP. Obecnie pełni funkcję Dyrektora Sportowego Polskiego Związku Kajakowego.

Pytany o to co chce zrobić dla Związku, odpowiada w rozmowie z Beata Sokołowską-Kuleszą na portalu PZKaj: „Szkolenie kadr trenerskich, których systematycznie ubywa, zachęcenie młodzieży do uprawiania kajakarstwa poprzez stworzenie atrakcyjnych programów, co za tym idzie nabór i selekcja do sportu w klubach. Jeszcze większa konsolidacja środowiska kajakarskiego w kontekście przygotowań do kolejnych Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Pozyskiwanie dodatkowych środków na rozwój kajakarstwa itp. działania. Kajakarstwo – jak zresztą wiele innych sportów – jest dyscypliną uznawaną za niszową, dlatego tylko wspólne działania całego środowiska mogą doprowadzić do kolejnych sukcesów. Zapewne każdy entuzjasta kajakarstwa chciałby, aby kajakarstwo w Polsce osiągnęło taki status społeczny jak w zaledwie 10 mln Węgrzech, które mogą pochwalić się 77 medalami zdobytymi przez kajakarzy podczas wszystkich swoich startów na letnich igrzyskach olimpijskich.

Ale wracając do tak nieodległej przeszłości: wśród 18 medali olimpijskich zdobytych przez węgierskich sportowców podczas igrzysk w Londynie, aż 6 zdobyli kajakarze. To powinien być cel główny na najbliższe lata.”

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA