fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Powrót do pracy po COVID-19 bez żadnych badań

Adobe Stock
Jeśli pracownik był chory z powodu koronawirusa krócej niż 30 dni, nie musi przechodzić badań kontrolnych. Tym bardziej nie ma podstaw, aby przeszedł badania sanitarno-epidemiologiczne.

- Kilku pracowników naszej spółki zachorowało na COVID-19. Czy chorujących na koronawirusa należy skierować na badania sanitarno-epidemiologiczne po powrocie do firmy? – pyta czytelniczka.

Nie.

W świetle art. 6 ustawy z 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (tekst jedn. DzU z 2020 r., poz. 1845) badaniom sanitarno-epidemiologicznym podlegają:

1. podejrzani o zakażenie lub chorobę zakaźną,

2. noworodki, niemowlęta i kobiety w ciąży podejrzane o zakażenie lub chorobę zakaźną mogącą się szerzyć z matki na płód lub dziecko,

3. nosiciele, ozdrowieńcy oraz osoby, które były narażone na zakażenie przez styczność z osobami zakażonymi, chorymi lub materiałem zakaźnym,

4. uczniowie, studenci i doktoranci kształcący się do wykonywania prac, przy których wykonywaniu istnieje możliwość przeniesienia zakażenia lub choroby zakaźnej na inne osoby,

5. osoby podejmujące lub wykonujące prace, przy których wykonyw...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA