fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przy wypowiedzeniu ważny cały staż pracy

www.sxc.hu
Okres wypowiedzenia pracownika zatrudnionego na czas nieokreślony zależy od tego, jak długo pracował w firmie. W stażu należy uwzględnić również czas trwania poprzednich umów, bez względu na przerwy między nimi.
Rekrutacja w tajemnicy

Firma z branży sprzedaży detalicznej organizująca rekrutację zewnętrzną przekazała obecnemu pracodawcy informację o udziale w niej pracownika. Ten chce teraz go zwolnić. Czy takie ujawnienie ma uregulowanie w prawie pracy? Czy i kogo pracownik może za to pozwać do sądu?

Bardziej powszechne na rynku są przypadki dyskryminacji kandydatów w procesie rekrutacji. Świadczą o tym liczne powództwa przeciwko pracodawcom wnoszone przed sądy pracy o odszkodowania z tego tytułu. Niemniej przypadek czytelnika wyraźnie świadczy o naruszeniu ustawy z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. DzU z 2014 r., poz. 1182, dalej: ustawa) przez firmę rekrutującą. Ta bez udziału innej firmy sama, inaczej niż w przypadku executive search, organizowała proces rekrutacji.

Pracodawca – organizator procesu rekrutacji zewnętrznej – jest zgodnie z tą ustawą administratorem danych osobowych. Tymczasem, z jego udziałem, dane te przeciekły do firmy...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA