fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Po urlopie wychowawczym inne stanowisko

Fotorzepa, Adam Burakowski
Matka wracająca do pracy po urlopie wychowawczym powinna przyjąć propozycję zatrudnienia na innym, równorzędnym stanowisku, inaczej straci etat.

Pracownica sklepu meblowego poinformowała pracodawcę, że chce wrócić do pracy po urlopie wychowawczym, i złożyła wniosek o obniżenie wymiaru etatu do 39/40, by być chronioną przed zwolnieniem przez 12 miesięcy na podstawie art. 186[8] § 1 kodeksu pracy. Okazało się, że w firmie nastąpiła reorganizacja i jej stanowisko: doradca klienta – kierownik sklepu, zostało zlikwidowane.

Pracodawca zaproponował jej równorzędne stanowisko kierownika ds. badań rynkowych z dotychczasowym wynagrodzeniem. Pracownica poinformowała tylko telefonicznie, że nie podejmie pracy na nowym stanowisku, bo ma nieodpowiednie kwalifikacje. Po czterech dniach nieobecności firma rozwiązała z nią umowę o pracę w trybie dyscyplinarnym.

Pracownica złożyła wtedy pozew o 25 tys. zł odszkodowania za bezprawne zwolnienie, wynagrodzenie za czas wypowiedzenia i odprawę należną za rozwiązanie umowy z przyczyn leżących po stronie pracodawcy. Podkreśliła, że została zwolniona w okresie ochrony....

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA