fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zatrudnienie tymczasowe na niedobory kadrowe

123RF
Przedsiębiorcy działający w usługach czy handlu nie mogą sobie pozwolić na zwolnienie obrotów w nadchodzącym okresie, a wręcz muszą przyspieszyć. Rozwiązania można szukać w zatrudnieniu tymczasowym.

Działalność niemal w każdej branży wiąże się z bardziej natężoną pracą z końcem roku. Widać to zwłaszcza w sektorach usługowym, handlowym czy produkcyjnym. Sezonowe zwiększenie zapotrzebowania na towary czy usługi często sprawia, że dotychczasowa załoga nie stanowi w tym okresie wystarczającego zaplecza kadrowego. Pracodawcy mają kilka możliwości na rozwiązanie tej sytuacji. Warto się zastanowić, które z rozwiązań przyniesie firmie długofalowo największą korzyść.

Nadliczbowe zakazane

Wielu pracodawców okresowe zwiększenie pracy rozwiązuje, przydzielając zatrudnionym dodatkową pracę, a następnie rozliczając ją tak jak pracę w godzinach nadliczbowych. Jednak pracy w nadgodzinach nie wolno planować. Można ją polecić jedynie w przypadku konieczności prowadzenia akcji ratowniczej w celu ochrony życia lub zdrowia ludzkiego, ochrony mienia lub środowiska albo usunięcia awarii bądź szczególnych potrzeb pracodawcy.

Powszechnie się przyj...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA