fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Proekologiczna firma ma lepszy wizerunek u konsumentów i potencjalnych pracowników

Adobe Stock
Biznes na całym świecie odczuwa rosnącą presję, aby do swojej działalności wprowadzać rozwiązania proekologiczne. Coraz częściej nie są to postulaty konsumentów, którzy odwracają się od firm szkodzących środowisku, lecz również pracowników i kandydatów do pracy.

Wiele firm wprowadziło już rozwiązania, dzięki którym zyskały miano zrównoważonych biznesów, wrażliwych na kwestie ekologiczne i etyczne. Podejście proekologiczne to możliwość ograniczenia kosztów działalności firmy – wydatków związanych z zakupem energii, wyposażenia biur oraz odprowadzaniem ścieków. Organizacje coraz częściej poszukują przestrzeni biurowej w budynkach umożliwiających nie tylko zaawansowaną segregację śmieci, ale również wykorzystują energię słoneczną i naturalne światło dzienne, oszczędzają zużycie wody i dopasowują tryb pracy klimatyzacji do aktualnego wykorzystania danej przestrzeni.

Badania i obserwacje rynku dowodzą, że przestrzenie pracy wykorzystujące naturalne elementy, np. światło dzienne i roślinność, pozytywnie wpływają na samopoczucie zatrudnionych. W pracy spędza ogromną część dnia, więc przestrzeń, w której się przebywa powinna oferować komfort i uławiać wykonywanie obowiązków. Biuro w sposób zrównoważony kor...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA