fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zmiana warunków pracy cudzoziemca nie zawsze jest możliwa

Adobe Stock
Pracodawca może obniżyć pensję lub wymiar etatu określony w zezwoleniu na pobyt i pracę cudzoziemca tylko za zgodą wojewody. Warunków określonych w zezwoleniu na pracę nie wolno natomiast zmieniać, poza dwoma wyjątkami.

Zdobyliśmy długo wyczekiwane zezwolenie typu A na pracę cudzoziemca. Względnie cudzoziemiec otrzymał decyzję o zezwoleniu na pobyt i pracę w naszej firmie. I co dalej? Co na podstawie uzyskanych decyzji wolno, a czego nie?

Przypomnę, że zezwolenie na pracę jest wydawane dla jednego podmiotu powierzającego pracę. Zatem każdy pracodawca musi o tego rodzaju zezwolenie wystąpić odrębnie. Z kolei o zezwolenie na pobyt i pracę występuje cudzoziemiec. To zezwolenie może być więc wydane jednocześnie w odniesieniu do kilku podmiotów powierzających pracę. W tej sytuacji wszystkie warunki pracy zostaną określone w decyzji odrębnie w stosunku do każdego podmiotu powierzającego pracę.

Czytaj też: Pracownik zza granicy musi mieć legalną podstawę pobytu w Polsce

Wspomnieć należy również o pewnej sytuacji nietypowej, z którą pracodawcy także mogą się zetknąć – mianowicie o zezwoleniu na pobyt i pracę, w którym w ogóle nie są wskazane warunki pracy. Taka sytuac...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA