fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Łatwiejszy dostęp do pracy w Polsce dla cudzoziemców od grudnia 2020

zatrudnianie cudzoziemców
Adobe Stock
Od grudnia br. cudzoziemiec posiadający wizę krajową lub Schengen wydaną ze względów humanitarnych może podjąć pracę w Polsce bez konieczności posiadania zezwolenia na pracę.

1 grudnia 2020 r. w życie weszła nowelizacja ustawy o cudzoziemcach z 28 października 2020 r. Jakie rozwiązania i ułatwienia przyjęto w ogłoszonym akcie prawnym oraz jakie skutki będzie to rodzić dla pobytu osób z zagranicy na terytorium Polski? Jakie wymogi stawia przed Polską przystąpienie do programu ruchu bezwizowego ze Stanami Zjednoczonymi?

Bez zezwolenia

Jednym z najistotniejszych punktów nowelizacji jest umożliwienie cudzoziemcom przebywającym na podstawie wiz krajowych lub Schengen, wydanych ze względów humanitarnych, wykonywania pracy na terytorium Polski bez konieczności posiadania zezwolenia na pracę. Do tej bowiem pory cudzoziemiec legitymujący się wizą wydaną w celach humanitarnych nie miał możliwości podjęcia pracy w Polsce.

Czytaj też: Polski rynek pracy szerzej otwiera się na Białorusinów

Biorąc pod uwagę obecną, niespokojną sytuację na Białorusi, wydaje się to być ukłonem w stronę naszych wschodnich sąsiadów, ale nie tylko. Zmiany do...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA