fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus: Praca zdalna możliwa także w czasie izolacji domowej

Praca zdalna
Praca zdalna
AdobeStock
Kolejna nowelizacja ustawy covid-owej legalizuje możliwość polecania wykonywania pracy zdalnej podczas izolacji w warunkach domowych. Strony muszą porozumieć się w tej kwestii.

Czy mogę pracować zdalnie podczas izolacji, jeśli nie mam objawów zakażenia COVID-19 i jestem gotowy do wykonywania obowiązków? Wcześniej byłem na kwarantannie i pracowałem zdalnie, ale nasza kadrowa miała wątpliwości, czy było to zgodne z prawem.

Na gruncie obecnie obowiązujących przepisów kwarantanną obejmuje się osoby zdrowe, które były narażone na zakażenie, tj. miały bezpośredni kontakt z osobą zakażoną. Izolacji podlegają natomiast osoby, które uzyskały pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Począwszy od 24 października 2020 r. podstawą wypłaty świadczeń chorobowych – wynagrodzenia chorobowego lub zasiłku chorobowego – osobie poddanej kwarantannie albo izolacji domowej jest informacja w systemie informatycznym Centrum e-Zdrowia (system EWP) o objęciu tej osoby kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.

Czytaj także: Koronawirus: Kwarantanna nie wyklucza pracy z domu

Zakład Ubezpieczeń Społecznych pozyskuje dane z teg...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA