fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Brexit: od 2021 r. mobilność pracowników znacznie ograniczona

Brexit
AdobeStock
Wciąż trwają negocjacje dotyczące przyszłych relacji Wielkiej Brytanii z Unią Europejską. Brak porozumienia dotknie m.in. osób migrujących między Polską i Wielką Brytanią, w tym obywateli polskich i brytyjskich przebywających w drugim kraju.

Zbliża się koniec 2020 r. i – tym samym – koniec okresu przejściowego w relacjach między Unią Europejską i Wielką Brytanią. Wystąpienie Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej z Unii Europejskiej formalnie nastąpiło 31 stycznia 2020 r., jednak w praktyce dotychczasowe zasady mają zastosowanie do 31 grudnia 2020 r.

Okres przejściowy po opuszczeniu Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię został wprowadzony na mocy Umowy o wystąpieniu Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej z Unii Europejskiej i Europejskiej Wspólnoty Energii Atomowej (dalej: Umowa wystąpienia). Umowa miała na celu zapewnienie dodatkowego czasu niezbędnego na przeprowadzenie negocjacji dotyczących umów, jakie mają regulować przyszłe wzajemne stosunki ekonomiczne. Obecnie negocjacje wciąż trwają. Nie ma więc pewności, czy jakiekolwiek umowy zostaną zawarte i zaakceptowane przed krytycznym terminem 31 grudnia.

W przypadku braku porozumi...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA