fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

BHP: pieniądze z ZUS na prewencję wypadkową

123RF
Średniej wielkości przedsiębiorstwo może otrzymać z ZUS nawet 260 tys. zł dofinansowania projektu inwestycyjnego mającego zwiększyć bezpieczeństwo w miejscu pracy. Wypłata pierwszej transzy następuje już w ciągu 14 dni od podpisania umowy.

Nieodzownym ogniwem warunkującym skuteczne zarządzanie bezpieczeństwem i zdrowiem w pracy są m.in. działania podejmowane przez pracodawców oraz aktywny udział pracowników angażowanych w zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa pracy.

Dążąc do podniesienia poziomu ochrony zdrowia i życia przed zagrożeniami występującymi w środowisku pracy, ZUS uznał, że tworzenie bezpiecznych warunków pracy oraz system motywujący do bezpiecznego działania powinny być traktowane nie tylko jako wywiązywanie się z obowiązku nałożonego przez prawo na pracodawcę, ale także jako źródło zwrotu środków finansowych zainwestowanych w bezpieczeństwo pracy. Dlatego też głównym filarem prowadzonej przez ZUS prewencji wypadkowej są różnego typu działania wspierające pracodawcę, który chce poprawić warunki pracy w swoim przedsiębiorstwie.

Ważne założenia

Finansowe zachęty dla przedsiębiorstwa stanowią jeden ze skutecznych sposobów promocji działań na rzecz poprawy bez...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA