fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Cudzoziemiec na kilku etatach

Fotolia
Możliwość podjęcia przez obcokrajowca w Polsce kilku prac jednocześnie zależy od tego, jakie dokumenty legalizują jego zatrudnienie i pobyt w naszym kraju.

Pracodawcy giną w gąszczu przepisów prawa. I nie chodzi tylko o kodeks cywilny czy kodeks pracy, ale wszystkie dodatkowe przepisy, o których trzeba pamiętać, a których nie sposób nawet wymienić w niniejszym artykule, bo zabrakłoby miejsca na jego właściwą treść. Firma, która chce zatrudnić cudzoziemca, dodatkowo musi jeszcze przestrzegać przepisów regulujących zasady związane z powierzeniem pracy obcokrajowcom. Przepisy te są drobiazgowe, a konsekwencje nawet drobnej pomyłki mogą się okazać bardzo poważne tak dla pracodawcy, jak i dla cudzoziemca.

Od dłuższego czasu rynek pracy „należy do pracownika" do tego stopnia, że firmy podbierają sobie pracowników, w tym cudzoziemców. Warto się zatem zastanowić, czy obcokrajowiec może pracować na kilku etatach i co zrobić, żeby pracę powierzyć mu legalnie. Czasem okaże się bowiem, że większy sens niż „podebranie" pracownika może mieć zaproponowanie mu drugiej pracy, np. na część etatu.

C...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA