fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ochrona danych przy pracy zdalnej wymaga specjalnych procedur

Praca zdalna
Adobe Stock
Wiele firm wciąż nie opracowało odpowiednich procedur i nie przeszkoliło pracowników z ochrony danych osobowych w trakcie pracy zdalnej. Nie zabezpieczyło też wykorzystywanego do tej pracy sprzętu.

Wprowadzenie pracy zdalnej na dużą skalę ze względu na COVID-19 od samego początku rodziło wiele wątpliwości i pytań wśród pracodawców. Zgodnie z obowiązującymi przepisami to na nich – jako administratorach danych – spoczywa nie tylko obowiązek ochrony danych osobowych, ale także przygotowania pracowników do ich odpowiedniego zabezpieczenia.

To zagadnienie jest istotne w szczególności w odniesieniu do osób, które świadczą pracę poza biurem. W związku z tym podkreślano niezbędność zaznajomienia pracowników świadczących pracę w formie zdalnej z zasadami ochrony danych osobowych, dostosowanymi do tej formy.

Czytaj także: Koronawirus: praca zdalna też musi być bezpieczna

Druzgocące wyniki

Jak wynika z badania „Ochrona danych osobowych w trakcie pracy zdalnej" przeprowadzonego przez Krajowy Rejestr Długów i serwis ChronPESEL.pl wiele firm nie opracowało odpowiednich procedur i nie przeprowadziło szkoleń pracowników. W konsekwencji ponad połowa prac...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA