fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zarzuty o mobbing rzadko są zasadne

Adobe Stock
Nie każde niewłaściwe zachowanie jest mobbingiem. Pracownicy powołują się na mobbing w wielu konfliktowych sytuacjach, często bezpodstawnie.

Rolą pracodawcy jest właściwa ocena sytuacji zgłoszonej przez pracownika, w tym w szczególności, czy faktycznie doszło do mobbingu. Posiadając rozeznanie w obowiązujących przepisach prawa pracodawca może lepiej zareagować na takie zgłoszenie, w tym dobrać odpowiednie środki dyscyplinujące i prewencyjne, jeśli zarzuty się potwierdzą lub też przekonująco uzasadnić ich bezpodstawność.

Ocena pracodawcy nie wyłącza ani nie wstrzymuje prawa osób zaangażowanych w daną sytuację do zwrócenia się do sądu o udzielenie ochrony prawnej. Jednak pracodawca, który właściwie przeanalizuje daną sytuację, jest przygotowany na ewentualny proces sądowy.

Czytaj także: Mobbing w pracy: łatwiej o odszkodowanie

Kwestia wizerunku

Kandydaci, pracownicy oraz kontrahenci biznesowi coraz częściej przyglądają się (i słusznie) renomie pracodawcy jako podmiotu zatrudniającego. Często pracownicy kierują się również opiniami obecnych i byłych pracowników zamieszczanymi w mediach...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA