fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przetwarzanie danych osobowych pracowników tymczasowych

123RF
Pracodawca użytkownik, który przetwarza dane pracowników tymczasowych do wykonywania obowiązków we własnym imieniu i dla własnych celów, jest administratorem tych danych.

Pracodawca użytkownik, który korzysta z pracy pracowników tymczasowych, nie uniknie przetwarzania ich danych osobowych, mimo że faktycznym pracodawcą tych osób jest agencja pracy tymczasowej. Aby przetwarzać dane pracowników tymczasowych, pracodawca użytkownik musi mieć do tego podstawę i cel. To następczo wpływa na prawidłowość procesów przetwarzania i nienarażanie się na ewentualne sankcje.

Ustalenie roli, w której występuje pracodawca użytkownik, jest też istotne ze względu na ewentualną konieczność zawarcia umowy powierzenia przetwarzania danych. Gdyby pracodawca użytkownik był wyłącznie procesorem, mógłby przetwarzać dane osobowe tylko w zakresie i w celu przewidzianym w takiej umowie z agencją.

Kwestia zależności

W tym zakresie nie istnieje jednak jeden prosty schemat zależności pomiędzy agencją a pracodawcą użytkownikiem, na którym można by było zawsze polegać. Każdorazowo odpowiedź zależy od tego, jakie dane i w jakim celu będzie przetwa...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA