fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kadry

Ugoda pomiędzy LOT a kapitanem Wroną

Tadeusz Wrona
Fotorzepa
W piątek wieczorem doszło do zawarcia ugody pomiędzy Tadeuszem Wroną a PLL LOT. Kapitan wróci do pracy - poinformował mec. Antoni Kania Sieniawski, pełnomocnik znanego polskiego pilota.

W piątek media obiegła wiadomość, że kapitan Tadeusz Wrona został zwolniony na dzień przed swoimi 65 urodzinami. Zgodnie przepisami nie może już latać za sterami samolotów pasażerskich.

Z okolicznościami zwolnienia nie zgadzał się Tadeusz Wrona i jak pisaliśmy wczoraj, jego pełnomocnik złożył w tej sprawie pozew o odszkodowanie.

Jak poinformowało TVN 24 - strony zawarły wczoraj umowę dotyczącą współpracy na nowych warunkach. Ma ona między innymi umożliwić Wronie szkolenie kandydatów na pilotów w ramach LOT Flight Academy, jak również promowanie marki LOT na różnego rodzaju sympozjach, konferencjach, wykładach oraz spotkaniach rekrutacyjnych.

LOT mało podać w komunikacie, że osiągnięcie przez Tadeusza Wronę wieku 65 lat, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa unijnego, uniemożliwia mu pilotowanie statku powietrznego z pasażerami w zarobkowym transporcie lotniczym i dlatego PLL LOT zawarły z kapitanem Wroną umowę dotyczącą współpracy na nowych warunkach. Rozpoczęcie tej współpracy będzie możliwe po powrocie pana kapitana Tadeusza Wrony ze zwolnienia lekarskiego - podaje TVN 24.

Źródło: rp.pl/TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA