fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Delegowanie pracowników za granicę od 30 lipca 2020 r. na nowych zasadach

Adobe Stock
Od 30 lipca 2020 r. obowiązują zmiany przepisów dotyczących wysyłania pracowników za granicę. Delegowanie jest teraz droższe i wymaga od pracodawców zmierzenia się z nowymi obowiązkami.

Postępujący rozwój gospodarczy i coraz większa integracja krajów europejskich sprzyja nawiązywaniu relacji gospodarczych i lokowaniu biznesu poza granicami kraju, a co za tym idzie – intensywnej migracji ludności. Codzienna praktyka prawa pracy coraz częściej obfituje w umowy o pracę zawierane z pracownikami-cudzoziemcami czy też bieżące pytania związane z wykonywaniem przez pracowników obowiązków służbowych poza granicami kraju.

Różnorodne formy przemieszczania się pracowników z czasem zaczęły powodować coraz więcej pytań i wątpliwości w aspektach podatkowych, ubezpieczeniowych, a przede wszystkim prawnopracowniczych. Ustawodawca unijny stara się nadążyć za zmieniającymi się realiami i coraz powszechniejszym przemieszczaniem się pracowników, regulując delegowanie tak, aby niwelować problemy interpretacyjne czy też minimalizować pewne nierówności społeczne. Zastanówmy się, czy nowe przepisy realizują ten cel w sposób należyty i pełny....

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA