fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Praca zdalna: nie za wszystko zapłaci firma

AdobeStock
Jeżeli pracodawca chce, żeby jego załoga pracowała zdalnie, musi ponieść więcej kosztów. Pracownicy nie mogą jednak liczyć na sponsorowanie szybszego internetu czy dopłaty do rachunków za prąd.

Na początku epidemii rząd i parlament pozwolili polskim pracownikom pracować zdalnie. Dzięki temu wiele firm nadal może funkcjonować, pomimo zagrożenia epidemicznego. Jednak cała regulacja pracy zdalnej miała jedno zdanie i generowała szereg wątpliwości praktycznych.

Po czterech miesiącach twórcy przepisów antykryzysowych doprecyzowali niektóre zasady pracy zdalnej. W szczególności wskazali, że pracodawca musi ponosić część kosztów związanych z pracą z domu.

Zapewnione narzędzia

Według nowych reguł pracodawca musi zapewnić osobie pracującej z domu środki potrzebne do wykonywania pracy zdalnej. Przez te środki należy rozumieć narzędzia potrzebne do pracy zdalnej. Oznacza to, że pracodawca musi wyposażyć pracownika w służbowy komputer (wraz z niezbędnym osprzętem) lub telefon komórkowy, jeśli jest on potrzebny do wykonywania obowiązków zdalnie.

Czytaj także: Praca zdalna w dobie koronawirusa. Regulacje zawarte w Tarczy Antykryzysowej 4.0...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA