fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus: czy można powierzyć wykonywanie pracy zdalnej osobie skierowanej na kwarantannę

Adobe Stock
Osobie odsuniętej od pracy z powodu podejrzenia o nosicielstwo zarazków choroby zakaźnej pracodawca może polecić wykonywanie w domu innej pracy, zgodnej z kwalifikacjami.

- Czy można powierzyć wykonywanie pracy zdalnej osobie skierowanej na kwarantannę z powodu SARS-COV-2 (COVID-19)? – pyta czytelnik.

Zgodnie z definicją zawartą w ustawie z 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (tekst jedn. DzU z 2019 r., poz. 1239 ze zm.) kwarantanna oznacza odosobnienie osoby zdrowej, która była narażona na zakażenie, w celu zapobieżenia szerzeniu się chorób szczególnie niebezpiecznych i wysoce zakaźnych (art. 2 pkt 12).

Czytaj także:

Koronawirus: czy podczas kwarantanny można pracować

Decyzja sanepidu

Kwarantannie lub nadzorowi epidemiologicznemu poddawane są – jeżeli tak postanowią organy inspekcji sanitarnej – osoby, które były narażone na chorobę zakaźną lub pozostawały w styczności ze źródłem biologicznego czynnika chorobotwórczego, a nie wykazują objawów chorobowych. Okres trwania kwarantanny lub nadzoru trwa nie dłużej niż 21 dni, licząc od dnia następującego po ostatnim dniu odpowiednio na...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA