fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Samokształcenie z BHP rozlicza się na ogólnych zasadach

BHP pandemia
Adobe Stock
Szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy odbywają się w czasie pracy i na koszt pracodawcy. Przepis ten odnosi się do każdej formy prowadzenia szkolenia przewidzianej przepisami.

- Pracodawca zorganizował szkolenie okresowe z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w formie samokształcenia kierowanego. Czy należy mi się wolne za samodzielną naukę w domu? Ile powinno trwać takie szkolenie? – pyta czytelnik.

Czytaj także: BHP: szkolenia zdalne raczej niewskazane

W myśl art. 2373 § 3 kodeksu pracy szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy odbywają się w czasie pracy i na koszt pracodawcy. Przepis ten odnosi się do każdej formy prowadzenia szkolenia przewidzianej w przepisach rozporządzenia ministra gospodarki i pracy z 27 lipca 2004 r. w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy (DzU nr 180, poz. 1860 ze zm.), w tym do samokształcenia kierowanego. Za samokształcenie kierowane rozumie się szkolenie umożliwiające uzyskanie, aktualizowanie lub uzupełnianie wiedzy i umiejętności w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, na podstawie materiałów przekazanych przez organizatora szkolenia, w szczególności przy zastosowaniu poczty, ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA