fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wsparcia na niepełnosprawnych z PFRON nie wolno powielać

AdobeStock
Prawo do dofinansowania wynagrodzeń z PFRON i tarczy antykryzysowej wzajemnie się nie wyklucza. Nie można jednak pobierać dopłat na ten sam cel z różnych źródeł.

Zgodnie z ustawą z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (tekst jedn. DzU z 2020 r., poz. 426 ze zm.) pracodawcom zatrudniającym pracowników niepełnosprawnych przysługuje miesięczne dofinansowanie do ich wynagrodzeń z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Warunkiem przyznania wsparcia jest m.in. to, aby te osoby zostały ujęte w ewidencji zatrudnionych osób niepełnosprawnych prowadzonej przez Fundusz.

Pracodawcy, który zatrudnia minimum 25 pracowników (w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy), miesięczne dofinansowanie do wynagrodzenia pracownika niepełnosprawnego przysługuje pod warunkiem, że osiąga wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w wysokości co najmniej 6 proc.

Ważny stopień niepełnosprawności...

Wysokość możliwego do uzyskania dofinansowania do wynagrodzenia pracownika niepełnosprawnego zależy od stopnia niepełnosprawności. Kwota wsparcia jest ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA