fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zmiany w delegowaniu pracowników od 30 lipca 2020 r.

123RF
Za półtora miesiąca pracownikom delegowanym do innego państwa członkowskiego pracodawca będzie musiał zapewnić warunki pracy i płacy, które przysługują osobom zatrudnionym w tym kraju.

Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/957 z 28 czerwca 2018 r. zmieniająca dyrektywę 96/71/WE dotyczącą delegowania pracowników w ramach świadczenia usług weszła w życie 29 lipca 2018 r. Artykuł 3 tej dyrektywy zobowiązuje państwa członkowskie do implementacji jej nowych zasad w systemach prawnych krajów członkowskich Unii Europejskiej do 30 lipca 2020 r.

Po 30 lipca 2020 r. delegowanie pracownika za granicę będzie ograniczone czasowo. Maksymalny czas delegowania wyniesie 12 miesięcy, z możliwością wydłużenia do 18 miesięcy. W tym celu trzeba będzie poinformować odpowiedni urząd o planowanej zmianie ram czasowych pobytu pracownika za granicą.

Czytaj też: Przedsiębiorcy apelują o opóźnienie wejścia w życie dyrektywy o delegowaniu pracowników

Minimalne gwarancje

Wysyłając pracownika np. do Niemiec w ramach świadczenia usług we wskazanych terminach, pracodawca będzie zobowiązany przestrzegać minimalnych warunków zatrudnienia w obszarach ś...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA