fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

E-postępowanie w sprawach cudzoziemców

AdobeStock
Wniosek mający na celu legalizację zatrudnienia obcokrajowca można złożyć w urzędzie mazowieckim przez internet, załączając skany dokumentów. Jeśli będzie kompletny, urząd wyda e-zezwolenie.

Epidemia koronawirusa z dnia na dzień odcięła przedsiębiorców i ich pełnomocników od możliwości osobistego składania wniosków o wydanie zezwoleń na pracę dla cudzoziemców w urzędach wojewódzkich. Urzędy w zasadzie całkowicie zrezygnowały z bezpośredniej obsługi interesantów. To z kolei spowodowało, że jedyną możliwością skutecznego złożenia wniosków stało się przesyłanie ich pocztą, znacznie wydłużając proces legalizacji zatrudnienia cudzoziemców, dla których niezbędne jest posiadanie zezwolenia na pracę.

Uchwalona w ostatnich dniach tzw. tarcza antykryzysowa ma wprowadzić rozwiązania przedłużające automatycznie legalność pobytu cudzoziemców w Polsce na podstawie zezwoleń na pobyt czy wiz krajowych, których ważność wygaśnie w trakcie trwania epidemii, odpowiednio na 30 dni od zakończenia ogłoszonego przez rząd stanu epidemii. Podobnie przedłużona zostanie ważność dobiegających końca oświadczeń o powierzeniu pracy cudzoziemcom. Tarcza antykr...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA