Po ponad 20 latach obowiązywania Dyrektywy 96/71 o delegowaniu pracowników w ramach świadczenia usług, instytucje europejskie uznały konieczność przeprowadzenia oceny, czy ten akt nadal zapewnia właściwą równowagę między koniecznością wspierania swobody świadczenia usług a koniecznością ochrony praw pracowników delegowanych. W wyniku przeprowadzenia ewaluacji w tym zakresie uznano, że na skutek przeobrażeń społeczno-systemowych i niewłaściwych praktyk części przedsiębiorstw delegujących pracowników, konieczne jest podjęcie dodatkowych działań w celu zabezpieczenia jednej z głównych swobód kształtujących Unię Europejską.
W konsekwencji 29 maja 2018 r. Parlament Europejski przyjął dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2018/957 zmieniającą Dyrektywę 96/71 dotyczącą delegowania pracowników w ramach świadczenia usług (dalej: Dyrektywa nowelizująca). Państwa członkowskie są obowiązane do implementacji Dyrektywy nowelizującej do 30 lipca 2020 r....
Dostęp do najważniejszych treści z sekcji: Wydarzenia, Ekonomia, Prawo, Plus Minus; w tym ekskluzywnych tekstów publikowanych wyłącznie na rp.pl.
Dostęp do treści rp.pl - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Rzeczpospolitej”, archiwum tekstów, treści pochodzących z tygodników prawnych, aplikacji mobilnej i dodatków dla prenumeratorów.