fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Unia Europejska chce zapewnić pracownikom prawo do bycia offline

Praca zdalna
Adobe Stock
Parlament Europejski wezwał do wprowadzenia na poziomie unijnym regulacji zapobiegających nadużywaniu narzędzi cyfrowych po godzinach pracy. W polskich realiach prawnych takie unormowania wydają się jednak zbędne.

Pod koniec stycznia br. Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie „prawa do bycia offline" (dalej: Rezolucja), wzywając Komisję Europejską do podjęcia działań w celu urzeczywistnienia go dla pracowników zatrudnionych w Unii Europejskiej (dalej: UE). W dobie pandemii COVID-19 dla wielu Europejczyków dom stał się miejscem pracy, a stworzenie instrumentów zapewniających prawo do rozłączenia cyfrowego, wedle autorów Rezolucji, stało się palącym problemem. W związku z tym pojawia się pytanie, czy obowiązujące w Polsce regulacje prawne nie są już dziś wystarczające w tym zakresie i czy działania Parlamentu Europejskiego rzeczywiście mają szansę zapobiec nadużywaniu narzędzi cyfrowych po godzinach pracy?

Czytaj także:

Ewidencja czasu pracy w dobie epidemii koronawirusa

Cyfrowe łącze

Pandemia COVID-19 niewątpliwie zmieniła dotychczasowy obraz środowiska pracy polegający na wykonywaniu czynności zawodowych w miejscu wyznaczonym przez pracodawcę p...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA