fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wypadek służbowym autem - kiedy na koszt kierowcy

Wypadek
Adobe Stock
Jeżeli pracownik uszkodzi firmowy samochód, korzystając z niego do własnych celów bez wiedzy i zgody pracodawcy, nie może liczyć, że poniesie odpowiedzialność ograniczoną na zasadach kodeksu pracy.

Pracodawca ma obowiązek zapewnić pracownikowi narzędzia do wykonywania pracy na zajmowanym stanowisku. Pracownik ma natomiast obowiązek używać tych narzędzi tylko i wyłącznie na potrzeby wykonywania pracy. Czasem rodzi się jednak pokusa, aby skorzystać z nich dla własnych celów.

Tak też zdarzyło się przed wielu laty w przypadku pracownika zatrudnionego na stanowisku kierowcy. Feralnego dnia, po zakończeniu obowiązków służbowych, pozostawił przydzielony mu do pracy samochód w garażu pracodawcy i udał się do domu. Gdy stwierdził, że jego mieszkanie jest zamknięte i nie może do niego wejść, wrócił do firmowego garażu i przez kilka godzin słuchał muzyki w samochodzie. Był zdenerwowany, że żona lub teściowa nie wpuściły go do mieszkania. Zażył tabletkę elenium. Około godziny 21, bez zgody i wiedzy pracodawcy, pojechał firmowym samochodem do matki. Przez nieostrożność uderzył autem w zaparkowany prawidłowo autobus. Samochód i znajdujące się w nim urządzenia zostały uszkodzone....

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA