fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ruchomy rozkład czasu pracy także dla niepełnosprawnych

Praca zdalne
Adobe Stock
Normy ochronne dotyczące pracowników niepełnosprawnych odnoszą się do pracy nadliczbowej i w godzinach nocnych. Nie zakazują natomiast stosowania ruchomego rozkładu czasu pracy.

- Wprowadzamy ruchomy rozkład czasu pracy. Pracownicy jednego z działów mieliby zaczynać pracę pomiędzy godz. 7.00 a 9.00. W tym dziale pracują dwie osoby niepełnosprawne – jedna o lekkim, druga o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Czy one też mogą pracować w ruchomym rozkładzie? – pyta czytelniczka.

Osoba niepełnosprawna może pracować w ruchomych rozkładach czasu pracy, niezależnie od orzeczonego stopnia niepełnosprawności. Taki rozkład nie generuje automatycznie ani pracy w godzinach nadliczbowych, ani w porze nocnej. Nie wpływa też na liczbę godzin pracy. A to do tych kwestii odnoszą się szczególne regulacje ochronne z zakresu czasu pracy obejmujące pracowników niepełnosprawnych.

Czytaj także: Pracownik niepełnosprawny ma tyle samo opieki na dziecko

Ruchomy rozkład czasu pracy polega na ustaleniu (w porozumieniu ze związkami zawodowymi lub – jeżeli nie działają w zakładzie pracy – z  przedstawicielami pracowników albo na wniosek pracowni...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA