fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Home office: jak ustalić zasady wykonywania pracy zdalnej

123RF
Home office to forma zatrudnienia nieuregulowana w przepisach prawa. To utrudnia, ale nie uniemożliwia jej stosowania. Należy jednak ustalić zasady wykonywania pracy w ten sposób.

Coraz więcej Polaków chce pracować zdalnie, a możliwość wykonywania czynności zawodowych poza biurem staje się pożądanym benefitem. Z badania State of Remote Work 2019 przeprowadzonego przez Owl Labs wynika, że praca jest źródłem szczęścia dla około 55 proc. pracowników stacjonarnych, a w przypadku pracowników zdalnych – aż dla 71 proc. badanych. Tym, co przyciąga do tej formy świadczenia pracy, jest w szczególności większa szansa na zachowanie work-life balance, mniejszy stres oraz unikanie dojazdów do biura. Przekłada się to na wzrost produktywności pracowników zdalnych.

Wydaje się, że praca zdalna to same plusy nie tylko dla pracownika, ale także dla pracodawcy. W większości firm jest ona jednak nadal przywilejem, a nie zasadą.

Sceptyczne nastawienie

Mimo coraz większej popularności pracy zdalnej, podejście pracodawców wciąż jest sceptyczne. Wskazuje się, że zaledwie co trzeci Polak może korzystać z takiej możliwości. Wynika to z różnych c...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA