fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus: w pandemii trudniej wysłać pracownika w delegację

Adobe Stock
Planując podróż służbową, tak krajową, jak i zagraniczną, należy obecnie uwzględnić okoliczności związane z epidemią. Chodzi m.in. o docelowe miejsce wyjazdu, konieczność odbycia kwarantanny, a nawet sytuację rodzinną zatrudnionego.

Pandemia nie ustępuje, a nawet spodziewamy się kolejnego jej nasilenia. Mimo to pracodawcy muszą prowadzić swoje przedsiębiorstwa, aby zapewnić ciągłość świadczonych usług czy bieżące dostawy produkowanych towarów.

Większość pracowników pracuje w trybie zdalnym bądź stacjonarnie w biurach czy fabrykach. Jednak jest grupa zatrudnionych, która z racji powierzonych im obowiązków musi się przemieszczać w ramach podróży służbowych, w tym odbywanych zagranicą.

W obecnej sytuacji podróże służbowe nie są zabronione. Pracodawcy napotykają jednak na wiele przeszkód z tym związanych – zamknięte hotele, obostrzenia wewnętrzne kontrahentów w zakresie wizyt, obowiązki odbywania kwarantanny w różnych krajach, jak również odmowy pracowników, którzy mają obawy o zarażenie się koronawirusem w czasie takich spotkań zewnętrznych.

Czytaj także:

Koronawirus: relacje między pracodawcą a pracownikami w sytuacji zagrożenia - Państwowa Inspekcja Pracy wyja...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA