fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

PFRON: czas złożyć roczne deklaracje

Adobe Stock
Do 20 stycznia br. pracodawcy muszą sporządzać różnego rodzaju dokumenty na potrzeby rozliczeń z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych za poprzedni rok.

Podstawowe informacje i deklaracje, jakie pracodawcy muszą sporządzić do 20 stycznia 2020 r. i za pomocą e-pfron2 wysłać elektronicznie do Funduszu, to:

- informacja roczna o zatrudnieniu, kształceniu lub o działalności na rzecz osób niepełnosprawnych INF-2 – sporządzają ją pracodawcy zwolnieni z wpłat na PFRON na podstawie art. 21 ust. 2, 2a, 2b lub 2e ustawy o rehabilitacji; są to m.in: pracodawcy zatrudniający co najmniej 25 etatów i osiągający wskaźnik 6 proc. osób niepełnosprawnych lub pracodawcy niedziałający w celu osiągnięcia zysku, np. domy pomocy społecznej czy hospicja. Ci pracodawcy muszą też przesłać do 20 stycznia br. informację miesięczną o zatrudnieniu, kształceniu lub o działalności na rzecz osób niepełnosprawnych INF-1 za grudzień 2019 r.

- deklaracja roczna wpłat na PFRON – rozliczenie wpłat DEK-R – sporządzają ją pracodawcy, o których mowa w art. 21 ust. 1, 2a, 2b i 2g, art. 22b, art. 23, art. 29 ust. 3a1, 3b, 3c i 3g, ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA